МОСКВА (QHA) -

Міністерство оборони Росії у вересні планує провести наймасштабніші військові навчання з часів холодної війни 1981 року.

Так, очікується, що навчання «Схід – 2018» відбудуться з 11 — 15 вересня практично на всіх полігонах центрального і східного військових округів. До них хочуть долучити близько 300 тисяч військовослужбовців, що становить практично третину особового складу російської армії.

Окрім цього, РФ планує залучити 36 тисяч танків, бронетранспортери, більше тисячі літаків і бойових гелікоптерів.

— Вони у чомусь повторюють «Захід – 81», але у чомусь, мабуть, ще більш масштабні, — зазначив Міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Відзначимо, навчання «Захід – 81» проводилися з 4 — 12 вересня 1981 року на території Білоруського, Київського і Прибалтійського військових округів, а також в акваторії Балтійського моря і Польщі. Ці навчання стали найбільшими радянськими маневрами часів Холодної війни. Під час цих навчань відпрацьовувалася військова операція у Східній Європі, яку спрямували проти військ НАТО.

QHA повідомляло, що екіпаж малого ракетного корабля «Вишній Волочек» Чорноморського флоту Росії провів навчання з ведення бою в акваторії Чорного моря біля окупованого Криму. ЧФ РФ під час навчань відкрив по умовному противнику вогонь з артилерійської установки А-190 «Універсал».

Джерело: ВВС

QHA