ІДЛІБ (QHA) -

Російські військові літаки після 22-денної перерви відновили повітряні удари по останній захопленій сирійськими повстанцями провінції Ідліб.

Про це повідомляє правозахисна організація Сирійська обсерваторія з прав людини.

У повідомленні наголошується, що з 15 вересня російські ВПС припинили обстріли позицій повстанців. Сьогодні удари з повітря завдали по району Джис аль-Шугур.

У мережі з'явилися кадри російських авіаударів.

3 вересня президент США Дональд Трамп застеріг президента Сирії та його союзників — РФ та Іран — від "нерозсудливого нападу на провінцію Ідліб".

У своєму Twitter Трамп написав:

— Президент Сирії Башар Асад не повинен нерозважливо атакувати провінцію Ідліб. Росіяни та іранці зроблять велику гуманітарну помилку, взявши участь в цій потенційній людській трагедії. Сотні тисяч людей можуть загинути. Не дозволяйте цьому статися.

Повідомляється, що Туреччина зосередила біля свого кордону з Сирією танки і артилерію.

Відзначимо, що провінція Ідліб, яка межує з Туреччиною, залишається єдиною провінцією в Сирії, непідконтрольною сирійській владі. Там перебуває близько 3 млн жителів. Президент Сирії Башар Асад заявляв, що готовий захопити Ідліб незважаючи на те, що Туреччина і країни Заходу закликали його відмовитися від цього.

Як писало QHA, у травні цього року четверо російських військових загинули в Сирії у результаті боїв у провінції Дейр-ез-Зор. У російському відомстві повідомили, що у темний час доби декілька мобільних груп атакували артилерійську батарею сирійської армії. Під час цього бою і загинули військовослужбовці.

Джерело: Reuters

QHA