МОСКВА (QHA) -

Вірменія протягом декількох місяців отримає від Росії зенітні ракетні комплекси (ЗРК) малої дальності «Тор-М2».

Після поставок по першому російському пільговому військовому кредиту на суму $200 млн, Єревану запропонували другий кредит — на суму $100 млн.

Згідно з Міноборони Вірменії, ці поставки мають зміцнити систему протиповітряної оборони (ППО) і передові позиції армії.

Система малої дальності «Тор-М2» має можливість одночасно обстрілювати до 4-х цілей, розташованих на висоті від 10 метрів до 10 кілометрів і на відстані до 15 кілометрів.

Також відмінною рисою цієї модифікації (а виробляється зараз тільки вона, при цьому кредит передбачає поставки саме нової техніки) є можливість ведення вогню в русі (що ускладнює знищення комплексу), а також збільшене до 16 число зенітних керованих ракет на одній пусковій установці.

Нагадаємо, раніше, лідер протестного руху Вірменії, а нині прем'єр-міністр цієї країни Нікол Пашинян заявляв, що Азербайджан потрібно змусити повернутися до "конструктивного поля" з врегулювання карабахського конфлікту.

Пашинян назвав агресивною і неконструктивною політику Баку.

Тим часом Міжнародна кризова група повідомила, що Азербайджан може завдати удару по Карабаху на тлі нестабільної політичної ситуації у Вірменії.

В організації зазначили, що на такий крок можуть піти і вірменські військові, якщо вважатимуть, що це їхній останній шанс повернути території, втрачені під час квітневої війни 2016 року, коли азербайджанська армія змогла повернути собі стратегічні висоти у Карабасі.

Джерело: Haqqin.az

QHA