ЛОНДОН (QHA) -

 

За час військової кампанії Росії в Сирії (36 місяців) загинуло понад 18 тисяч осіб, з яких близько 8 тисяч — мирні громадяни.

Про це йдеться у звіті Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, який базується у Лондоні.

За даними правозахисників, серед загиблих — 1936 дітей, 4853 чоловіків і молодих людей, 1199 жінок.

Відзначається, що загинуло 5233 терориста «Ісламської держави» і 4875 членів повстанських та ісламських організацій, таких як Хайяат Тахрір аль-Шама, Ісламська партія Туркестану та ін.

У звіті Сирійського центру наголошується, що військові РФ скоюють масові вбивства під приводом боротьби з тероризмом.

— Російська сторона продовжує виступати з помилковими заявами, що її бойові літаки та ракетні удари ніколи не вбивали громадян. Однак ми, у Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини, вважаємо, що РФ, будучи постійним членом Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, як і раніше продовжує вбивати сирійських громадян на тлі триваючого мовчання і невігластва міжнародної спільноти про ці масові вбивства і злочини, вчинені проти сирійського народу під приводом боротьби з тероризмом.

У звіті повідомляється, що міжнародне співтовариство не зробило ніяких дій для припинення злочинів проти сирійського народу, окрім засуджень за допомогою ЗМІ та за допомогою свого спеціального представника Організації Об'єднаних Націй у Сирії.

— Опублікувавши документально зафіксовані статистичні дані про людські втрати через військові операції у Сирії, серед яких основними жертвами є цивільні сирійці, ми хочемо донести послання міжнародного співтовариства через крики і біль сирійського народу. І, можливо, ці шокуючі дані зможуть спонукати свідомість міжнародного співтовариства діяти для негайного припинення триваючих вбивств. Ми повторно заявляємо про наше рішуче засудження вбивств громадян Сирії та закликаємо Радбез ООН і ООН докладати усіх зусиль для припинення щоденних вбивств сирійських громадян, які прагнуть досягти у своїй державі свободи, демократії, справедливості й рівності, а також для притягнення злочинців до відповідальності у спеціалізованих міжнародних судах і подальшого покарання.

 

Раніше представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що Росія винна у загибелі мирних жителів у Сирії.

Як повідомлялося, у вересні російські військові літаки відновили повітряні удари по останній утримуваній сирійськими повстанцями провінції Ідліб.

 

Джерело: syriahr.com

QHA