КИЇВ (QHA) -

Патруль СММ ОБСЄ став свідком, як військові російських окупаційних військ намагалися запустити безпілотник в район селища Крута Балка, що знаходиться трохи на північ між Авдіївкою та окупованою Ясинуватою.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

— 30 квітня члени патруля Місії зафіксували транспортний засіб (з відстані встановити тип і розгледіти номерні знаки не вдалося), а також бачили, як 3 члени збройних формувань в одязі військового типу готувалися до запуску БПЛА (невстановленого типу) на автошляху М-04 поблизу Крутої Балки.

Варто зазначити, що п.7 Мінських домовленостей від 19 вересня 2014 року прямо забороняє застосування у зоні конфлікту на Донбасі будь-яких іноземних безпілотних літальних апаратів, за винятком безпілотників СММ ОБСЄ. Ця заборона стосується лише тих БПЛА, які є іноземними над територією України (включно з ОРДЛО), тобто тих, які могли б бути запущені російськими окупантами або проросійськими бойовиками. Українських БПЛА це обмеження не стосується. Таким чином, застосування безпілотників російськими окупаційними формуваннями є порушенням Мінських домовленостей.

Нагадаємо, за останні декілька місяців військовослужбовці Збройних сил України повідомляли про збиття щонайменше чотирьох російських безпілотників «Орлан-10».

Торік російський «Орлан-10» у зоні конфлікту на Донбасі фіксувала і СММ ОБСЄ.

QHA