КИЇВ (QHA) -

Російський прикордонний катер вчинив провокацію з приводу української Морської охорони в Азовському морі. Про це повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

Так, прикордонники Маріупольського загону морської охорони в районі Должанської коси виявили російський прикордонний сторожовий катер типу «Мангуст».

— Під час опитування російський екіпаж повідомив, що прямує за завданням, однак після цього змінив курс і вирушив у напрямку українського катера. При цьому він здійснював небезпечні маневри і наблизився на декілька метрів до катера Держприкордонслужби, — йдеться у повідомленні прес-служби ДПСУ.

Такими діями «екіпаж прикордонної служби ФСБ РФ порушив вимоги Міжнародних правил попередження зіткнення суден у морі і намагався створити провокаційні дії».

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що РФ намагається домінувати на Чорному і Азовському морях. Він зазначив, що РФ намагається практично заблокувати судноплавство в Азовському морі, а також «забезпечити фактично морську блокаду українських морських портів в Азовському морі».

QHA