ВАШИНГТОН (QHA) -

За підсумками ракетних атак, які минулої суботи здійснили США, Франція і Великобританія, російські системи протиповітряної оборони, розміщені у Сирії, виявилися абсолютно неефективними, заявила прес-секретар відомства Дана Уайт.

За її словами, російські ППО ніяк не завадили операції коаліційних сил.

Уайт назвала брехнею повідомлення Кремля про те, що в Сирії були збиті ракети західної коаліції.

— Після нашої операції Росія помилково заявила, що системи ППО Сирії збили значну кількість ракет, у той час як ми де-факто вразили усі наші цілі, — зазначила вона.

Вона підкреслила, що майже усі пракети класу "земля – повітря" були запущені сирійськими силами "після того, як остання ракета коаліційних сил потрапила у певну ціль".

Окрім того, прес-секретар Пентагону звернула увагу на те, що за два дні після удару сирійські протиповітряні сили, оснащені російськими системами, помилково випустили шість ракет, які не націлені ні на один об'єкт.

Тим часом, раніше стало відомо, що Росія і Сирія не надали експертам організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) доступ у сірійське місто Дума.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинули у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждала понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

Незабаром, рано вранці 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали ракетних ударів по Сирії.

QHA