ДЖАНКОЙ (QHA) -

Російські прикордонники в анексованому Криму поставили на озброєння броньований катер на повітряній подушці А-25ПС.

Катер зроблений спеціально на замовлення Прикордонного управління ФСБ Росії. Довжина судна становить 17 метрів, ширина — 8 метрів. Катер здатний розганятися до 50 вузлів. Може пересуватися по воді, суходолу й льоду.

У Джанкої окупанти влаштували церемонію підняття російського прапора на катері.

Глава прикордонного управління ФСБ Росії у Криму Олексій Знаменський заявив, що завдання катера — "патрулювання, десантування і захист кордону". За його словами, це єдиний катер свого роду в Росії.

Катер проекту А-25ПС розробила суднобудівна компанія «Аероход» у Нижньому Новгороді, судно зібрали на заводі «Море». До 2020 року планується створити 20 подібних катерів.

Раніше повідомлялося, що екіпаж малого ракетного корабля «Вишній Волочек» Чорноморського флоту Росії провів навчання з ведення бою в акваторії Чорного моря біля окупованого Криму. На навчаннях корабель ЧФ РФ відкрив по умовному противнику вогонь з артилерійської установки А-190 «Універсал».

У липні 2018 року війська РФ провели військові навчання в окупованому Криму, куди залучили дивізіони берегових ракетних комплексів «Бастіон» і «Бал», мобільні берегові комплекси розвідки морської і повітряної обстановки, а також екіпажі літаків СУ-30СМ морської авіації.

Джерело: Portnews.ru

QHA