КИЇВ (QHA) -

Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Іскандер-М» тепер здатний вражати не тільки наземні, але й нерухомі морські цілі, наприклад, кораблі й судна, які стоять на рейді.

Про це пише російський «Інтерфакс» з посиланням на поінформовані джерела. Показово, що під час створення «Іскандерів» завдання з нанесення ударів по морським цілям не ставилося.

Російські військові експерти пояснюють, що здатність знищувати цілі у морі «Іскандер-М» отримав завдяки ракеті з новою самонавідною боєголовкою, схожою з ракетою комплексу "Кинджал". Це нова ракета, яка створена на основі балістичної ракети комплексу «Искандер-М».

Під час навчань російських військ 27 липня і 2 серпня були двічі виконані електронні ракетні удари ОТРК «Искандер-М» за програмними цілями у Чорному морі на морському полігоні в Абхазії і одночасно по цілях у горах.

Нагадаємо, ракетний комплекс "Искандер-М" Росія розмістила в анексованому Криму ще у грудні 2014 року в рамках цілеспрямованої мілітаризації півострова. Експерти розцінюють наявність "Іскандерів" в Криму як потенційну загрозу не лише крайнам Чорноморського басейну, але й центральної та східної Європи. Окрім того, торік Росія розмістила «Искандер-М» у Калінінградській області, чим викликала глибоке занепокоєння і різкі критичні заяви з боку балтійських та інших країн НАТО цього регіону.

"Іскандер-М" призначений для знищення на відстані до 500 км таких цілей, як ракетні комплекси і реактивні системи залпового вогню, далекобійну артилерію, командні пункти і вузли зв'язку, а також літаки й гелікоптери на аеродромах. Комплекс здатний нести на своїх ракетах ядерні заряди.

Джерело: Інтерфакс

QHA