КИЇВ (QHA) -

 

Росія за хвилини здатна перекрити Азовське море для будь-якого українського судна, повідомив російський сенатор, член Ради Федерації РФ Франц Клінцевич, коментуючи затримання Державною прикордонною службою України 15 суден за незаконні заходи до кримських портів.

Клінцевич назвав затримання суден Держприкордонслужбою "кричущим беззаконням".

Він заявив, що Україна сама "реально розриває угоду про Азовське море", і погрозив, що "від цього тільки вона й постраждає".

— Так, ми буквально за хвилини здатні перекрити Азовське море для будь-якого українського плавального засобу. І я не виключаю, що подібні дії можуть мати місце, — зазначив Клінцевич.

 

Раніше у Державній прикордонній службі України заявили, що затримали 15 суден за заходи до портів окупованого Криму.

Затримані судна дислокуються в портах Бердянська і Маріуполя. Частина з них арештована, щодо іншої частини тривають суди.

У відомстві зазначили, що всього у полі зору прикордонників знаходиться близько 940 суден-порушників, більшість з яких обслуговують окуповані порти.

 

Спікер Держприкордонслужби України Олег Слободян заявив, що Україна адекватно реагуватиме на виклики Росії в Азовському морі й надалі затримуватиме судна в Азовському морі.

За його словами, Керченська протока фактично контролюється РФ, а тому дії України відповідають ситуації, що склалася.

QHA