ВАШИНГТОН (QHA) -

 

Російський військовий літак Су-27 над Чорним морем здійснив перехоплення розвідувального літака США, який пролітав у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

Про це повідомив офіційний представник Пентагону Ерік Пахон.

За його словами, російський Су-27 не встановив радіозв'язок з американським EP-3 і зробив два дуже близьких проходи, перш ніж задіяти режим форсажу.

Це призвело до сильної вібрації американського літака.

— Для такої поведінки немає абсолютно ніяких підстав. Американський літак проводив звичайну місію в міжнародному повітряному просторі, коли російський літак "з'явився нізвідки".

У прес-службі Військово-морських сил (ВМС) США заявили, що дії російського літака були безвідповідальними, що поставило під загрозу екіпаж.

— Ми очікуємо, що вони (російські пілоти) будуть поводити себе в рамках міжнародних стандартів, встановлених для забезпечення безпеки і запобігання інцидентів.

У посольстві Росії в США, в свою чергу, заявили, що Су-27 захищав повітряний простір країни.

У Міністерстві оборони Росії додали, що Су-27 супроводжував американський літак на безпечній відстані, поки той не змінив курс і не став віддалятися від російського кордону. Після цього винищувач повернувся на своїй аеродром.


 

Російський військовий літак в січні здійснив досить небезпечне перехоплення над Чорним морем, коли пройшов на відстані півтора метри від літака спостереження ВМС США. Це змусило літак ВМС США передчасно завершити свою місію.

 


Джерело: Голос Америки

QHA