КИЇВ (QHA) -

Росія активно концентрує війська біля східного кордону України для можливих провокацій і наступальних дій. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов під час наради з військовим керівництвом і керівниками силових структур у зоні проведення операції Об'єднаних сил (ООС).

— Турчинов повідомив, що українська розвідка спостерігає активну концентрацію російських військ у безпосередній близькості від російсько-українського кордону, що свідчить «про підготовку російським військово-політичним керівництвом масштабних провокацій і наступальних дій, які можуть початися у будь-який час», — цитує прес-служба РНБО Турчинова.

Турчинов зазначив, що Україна готова до протидії будь-яким провокаціям.

Окрім цього, секретар РНБО підкреслив, що за минулий тиждень було здійснено найбільшу кількість за останні півроку обстрілів позицій Збройних сил України (ЗСУ) та населених пунктів на Донбасі.

— Використовується заборонена Мінськими угодами артилерія, танки, реактивні системи залпового вогню.

Турчинов додав, що незважаючи на провокації «наші бійці не тільки гідно утримали оборону, але й значно поліпшили свої позиції з метою мінімізації втрат серед особового складу і цивільного населення».

Нагадаємо, раніше Олександр Турчинов заявляв, що ЗСУ за декілька тижнів можуть розбити підрозділи російських військ, які знаходяться на окупованих територіях Донбасу. Однак, за його словами, дуже важлива реальна оцінка ворога під час планування військової операції. І тому важливо знати, скільки дивізій президент Росії Володимир Путін зможе перекинути проти ЗСУ.

QHA