КИЇВ (QHA) -

Росія може вдатися до силового захоплення Північно-Кримського каналу, заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

За його словами, "у цьому полягає дуже велика небезпека".

Постпред Порошенка вважає захоплення каналу одним з трьох варіантів російської влади, щодо вирішення проблеми з питною водою анексованого півострова.

Два інших ймовірних плани, це якщо "якась мадам з косою або якийсь пан з Донбасу просто відкриє їм цей вентиль", а другий юридичний.

— В Україні зараз відбувається біганина російських адвокатів та інших "афельованих" людей, щоб отримати рішення українських судів щодо Північно-Кримського каналу". Якщо цей варіант виявиться неефективним, Росія може вдатися до третього, найбільш радикального варіанту — "до якихось силових або гібридних акцій, щоб просто силою взяти контроль над цим об'єктом на підконтрольній Україні території".

Відзначимо, декількома днями раніше Бабін закликав владу посилити військову присутність у Приазов'ї, щоб припинити провокації Росії.

Представник президента пов'язав це зі збільшенням кількості провокацій з боку росіян в Азовському морі у відношенні до українських судів. Він підкреслив, що активізація недружніх дій з боку Росії в Азовському морі є однією зі складових глобальної гібридної агресії Росії проти України в продовженні окупації Криму і частини Донбасу.

QHA