КИЇВ (QHA) -

 

Росія перекинула до Азовського моря два корабля ПСКР-920 «Сиктивкар» і ПСКР-921 «Кизляр» берегової охорони ФСБ — для збільшення чисельності своїх надводних сил. Про це повідомляється на сайті Українського мілітарного порталу.

«Кизляр» попрямував до Азовського моря 10 жовтня, а «Сиктивкар» — 11 жовтня.

— Очікується, що обидва кораблі прибудуть до Азовського моря після 20 жовтня, — йдеться у повідомленні.

Обидва корабля побудували на заводі «Алмаз», який розташований у Санкт-Петербурзі. Вони розроблені по одному проекту 10410 «Світляк».

Кораблі озброєні артилерійськими установками, пусковими установками для ПЗРК «Голка», бомбоскидачами і гранатометами МРГ-1 «Огонек».

Наприкінці травня 2018 року Росії вже перекидала до Азовського моря артилерійські катери типу «Джміль» і один катер типу «Гриф». Обидва розміщені на базі в анексованій Керчі.

 

Нагадаємо, секретар Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов заявив, що у відповідь на російську агресію Україна нарощує морські сили і підсилює берегову охорону.

Раніше уряд РФ вирішив передати у користування Міноборони Росії ділянку акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі «для організації оборони і безпеки держави». Ділянка площею 21,6 кв. км надається оборонному відомству на 20 років.

QHA повідомляло, що на Азовському морі до кінця 2018 року планують створити військово-морську базу ВМС ЗСУ. У Бердянську спустили на воду два артилерійських бронекатери ВМС.

QHA