КИЇВ (QHA) -

 

Росія перекинула до Азовського моря два військові кораблі вчора, 24 жовтня.

Про це у рамках Львівського форуму з безпеки повідомив голова Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Петро Цигикал.

— Учора два сторожових кораблі — "Сиктивкар" і "Кизляр" — внутрішніми водами Російської Федерації доставили в порт "Азов", зараз вони дислокуються в акваторії Азовського моря, — зазначив він.

За даними голови ДПСУ, Росія направила в Азовське море ще один корабель — "Стерегущий". Він також має прибути в порт "Азов".

Цигикал підкреслив, що в Азовському морі знаходяться вже більше 120 російських кораблів і катерів, і через це ситуація в Азовському морі "досить загрозлива".

Начальник Генштабу Віктор Муженко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що Україна готується до загострення ситуації в Азовському морі.

— Під час роботи з командувачами на півдні України опрацювали питання моделювання сценаріїв і взаємодій на випадок загострення ситуації, — написав він.

 

QHA повідомляло, що Росія направила в Азовське море два корабля "Сиктивкар" і "Кизляр" Берегової охорони ФСБ. "Кизляр" попрямував до Азовського моря 10 жовтня, а "Сиктивкар" — 11 жовтня.

На озброєнні кораблів є артилерійські установки, пускові установки для переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) "Голка", бомбоскидачі й гранатомети МРГ-1 "Вогник".

 

Джерело: Укринформ

QHA