КЕРЧ (QHA) -

Росія перекинула до Керченського мосту три бронекатера Каспійської флотилії, які перейшли в Азовське море і прибули в Керч, повідомляють російські ЗМІ.

Повідомляється, що броньовані катери перейшли з Астрахані нібито для посилення охорони Керченського мосту.

— До Азовського моря переведені два бронекатери проекту 1204 (шифр «Джміль») і один катер проекту 1400м (шифр «Гриф»), — йдеться у заяві прес-служби Південного військового округу.

Окрім того, загін з п'яти кораблів Каспійської флотилії, у тому числі два бронекатери типу «Джміль» і один типу «Гриф», провів у морі нічні навчання з передачі світлових сигналів замість використання засобів зв'язку для дотримання секретності плавання, однак в якому саме морі було проведено навчання, не повідомляється.

Бронекатери проекту «Джміль» використовують для дозорної служби на річках і озерах, знищення річкових суден та бойових катерів противника. Сторожові катери проекту типу «Гриф» призначені для охорони державного морського кордону в прибережних районах, протоках і на відкритих рейдах портів, на річкових і озерних ділянках.

Нагадаємо, вчора постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що Росія може вдатися до силового захоплення Північно-Кримського каналу.

Постпред Порошенка вважає захоплення каналу одним з трьох варіантів російської влади, які мають вирішити проблеми з питною водою анексованого півострова.

QHA