МОСКВА (QHA) -

Росія планує в наступному році відмовитися від відправки «гумконвоев» на Донбас, повідомляє РБК з посиланням на джерела в уряді РФ.

— Доручення Мінфіну Росії виключити з проекту федерального бюджету на 2018 рік і на плановий період 2019 і 2020 років в повному обсязі витрати на надання у 2019-2020 роках гуманітарної підтримки «окремим територіям» було дано за підсумками наради у віце-прем'єра Дмитра Козака 1 вересня, — повідомляє російське інформагентство, відзначаючи, що у нього є копія протоколу, справжність якого підтвердили два федеральних чиновників

Згідно з повідомленням, уряд має намір відмовитися від «гуманітарної підтримки окремих територій на користь фінансування проектів у Криму і Калінінграді». Під «окремими територіями» мається на увазі Донбас, кажуть джерела РБК.

Мінфін у відповідь на запит ЗМІ відмовився від коментарів, як і представник заступника голови уряду РФ Дмитра Козака.

Крім того, співрозмовники РБК у Держдумі і в уряді наголошують, що навіть якщо РФ вирішила припинити витрати на «гуманітарну допомогу» Донбасу, це не означає, що фінанси перестануть надходити в окуповані Донецьк і Луганськ.

Фінансування «ЛНР» і «ДНР» повністю засекречене, описується секретними постановами уряду, закритими рядками у бюджеті, сказало одне з джерел РБК. «Гуманітарна підтримка», на його думку, була лише одним з кількох каналів фінансування.

За даними РФ, з серпня 2014 року на Донбас направлено 68 автоколон «гумконвою», які доправили понад 70 тис. т вантажів.

Українська сторона вважає, що таким способом РФ переправляє бойовикам переважно зброю і боєприпаси.

ФОТО: інтернет

QHA