ГААГА (QHA) -

Росія та Сирія не надали експертам організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) доступ до сірійського міста Дума. Про це сьогодні, 16 квітня, заявили у прес-службі постійного представництва Великобританії при ОЗХЗ, посилаючись на слова гендиректора організації Ахмета Узюмджю.

— Генеральний директор ОЗХЗ відзвітував перед виконавчою радою з відправки місії зі встановлення фактів для розслідування хіматаки в Думі. (Експерти) ОЗХЗ прибули у Дамаск в суботу. Росія та Сирія поки не надали доступ в Думу. Безперешкодний доступ необхідний. Росія та Сирія мають співпрацювати, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинуло у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш у зв'язку із ескалацією ситуації в Сирії заявив, що "холодна війна" повернулася, але старі механізми стримування на неї більше не діють. При цьому Гутерреш вказав на небезпеку ситуації, що складається на Близькому Сході.

Відзначимо, представниця США при Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН заявила, що сирійські урядові війська застосовували хімічну зброю не менше 50 разів під час збройного конфлікту в країні, який триває з 2011 року.

QHA