КИЇВ (QHA) -

В окупації Криму брали участь російські десантні кораблі та військово-транспортна авіація Південного військового округу ЗС РФ, повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

За даними розвідників, для перекидання у лютому 2014 року підрозділів повітряно-десантних військ ЗС РФ був використаний аеропорт Анапа. Зокрема, повітряним шляхом відбувалася передислокація особового складу 76 десантно-штурмової дивізії ВДВ ЗС РФ.

— Безпосередньо на територію Криму окупаційні війська Росії перекидалися з використанням великих десантних кораблів. Військовою розвідкою України чітко встановлено, що, наприклад, десантний корабель "Азов" перевозив підрозділи 31-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ ЗС РФ, — йдеться у повідомленні.

Зібрані військовою розвідкою України докази участі кадрових російських військовослужбовців у бойових діях на території України передадуть у міжнародні суди.

Нагадаємо, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що після анексії Криму бойові дельфіни ВМС України в Криму відмовилися підкоритися окупантам, не приймали їжу з їхніх рук і загинули від голоду.

QHA