КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України спільно з Прокуратурою Автономної Республіки Крим блокували дії антиукраїнської мережі, яка готувала провокації на замовлення країни-агресора. Про це йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

Координатором мережі був Артем Буян. Він направляв вказівки безпосередньо з адміністрації президента Росії. Фінансування мережі здійснювалося оточенням колишнього міністра МВС України Віталія Захарченка.

— Правоохоронці провели 28 санкціонованих обшуків у фігурантів справи в різних регіонах України, під час яких були виявлені незаперечні докази причетності учасників мережі до вчинення протиправних дій в інтересах спецслужб РФ, — йдеться у повідомленні.

Обшуки були проведені у Києві, Дніпропетровській, Львівській, Закарпатській, Миколаївській та Одеській областях. Правоохоронці виявили друковані екстремістські агітаційні матеріали, документи з грифом "Для службового користування", які могли бути використані спецслужбами РФ для організації диверсій на одному з режимних об'єктів Нацполіції.

— Вилучено матеріали з підготовки в одній з країн Європи фейкової міжнародної конференції за узгодженими текстами для спікера на підтримку окупації АР Крим та дискредитації української влади, розцінки на підкуп депутатів місцевих рад за ухвалення необхідних російській стороні рішень і звернень до керівництва держави, — відзначили в СБУ.

Правоохоронці встановили учасників "бойової групи" антиукраїнської мережі. Під час обшуків за місцями їхнього проживання виявили карту однієї з областей України з відмітками мостів та інших стратегічних об'єктів і літературу з військовою топографією. У зловмисників було вилучено 700 г тротилу з 5 електрозапалами, 2 гранати Ф-1 і РГД-5, понад 600 патронів різного калібру.

Слідчо-оперативні дії тривають в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) і ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в Україні за 2017 рік зафіксовано 1 286 фактів терористичної діяльності.

QHA