КИЇВ (QHA) -

 

Прикордонникам ФСБ Росії і російським військовослужбовцям, які взяли у полон кораблі й моряків Військово-морських сил України, повідомили про підозру.

Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко у Facebook.

За його словами, слідчі Служби безпеки України в Одеській області та співробітники Військової прокуратури Південного регіону повідомили росіянам про підозру за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування і ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) КК України.

Підозру оголосили: контр-адміралу С. Станкевичу — начальнику прикордонного управління ФСБ анексованого Криму і міста Севастополя; віце-адміралу Г. Медведєву — заступнику керівника Прикордонної служби ФСБ Росії, керівнику департаменту берегової охорони; капітану першого рангу Г. Ромашкіну — начальнику служби пункту управління ФСБ Росії у Криму і Севастополі, до складу якого входять прикордонні сторожові кораблі "Смарагд" і "Дон"; капітану першого рангу А. Шеіну — заступнику начальника управління-начальник відділу берегової охорони пункту управління ФСБ Росії у Криму; капітану другого рангу А. Шатохіну — начальнику служби в анексованій Керчі пункту управління ФСБ Росії у Криму; капітану другого рангу А. Саляєву — командиру прикордонного сторожового корабля "Дон"; капітану третього рангу А. Шипіцину — командиру сторожового корабля "Смарагд"; капітану третього рангу С. Щербакову — командиру малого протичовнового корабля "Суздалец".

За даними Лисенка, російські прикордонники і військові діяли за безпосереднім наказом чиновників ФСБ контр-адмірала Станкевича і віце-адмірала Медведєва.

— Зазначені військові особи Прикордонної служби ФСБ Росії та інші військові посадові особи Чорноморського флоту Росії координували і організували напад військових кораблів Росії на українських моряків шляхом артилерійського обстрілу і тарану українських кораблів, у результаті чого українські військові дістали поранення і взяті у полон разом з військовою технікою.

 

Підозри направлені за місцем служби військовослужбовців Російської Федерації.

У ГПУ готується клопотання до суду про обрання їм запобіжного заходу.

 

Нагадаємо, вранці 25 листопада російський корабель протаранив український рейдовий буксир "Яни Капу", який прямував з Одеси до Маріуполя у супроводі бронетанкерів "Бердянськ" і "Нікополь".

Судна Військово-морських сил Збройних України втратили хід. Як заявив Ігор Воронченко, вогонь на ураження по українському катеру відкрив з гармати російський сторожовий корабель. Поранення дістали шестеро українських військових моряків. Російські прикордонники захопили два катери і буксир ВМС ЗСУ.

У зв'язку з російською агресією на Азові, міжнародне співтовариство вимагає від Росії звільнити з полону українських моряків і закликало Росію припинити порушувати міжнародне право.

Верховна Рада України затвердила президентський указ про запровадження воєнного стану в 10 областях країни. Це рішення підтримали 276 депутатів.

Воєнний стан набуде чинності о 9:00 28 листопада в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській, Вінницькій областях. Він триватиме до 27 грудня.

QHA