ВАШИНГТОН (QHA) -

Запуск балістичної ракети владою КНДР стало однією з найголовніших тем світових ЗМІ.

Як відомо, ракета пролетіла близько тисячі кілометрів, перш ніж впасти в Японському морі. За даними південнокорейських військових, в апогеї ракета досягла висоти 4500 км.

Влада Японії повідомила, що час польоту ракети склав приблизно 50 хвилин, але на відміну від деяких попередніх запусків, вона не пролітала над японською територією. Ракета впала в 210 км від узбережжя японської префектури Аоморі у вільній економічній зоні.

Пізніше лідери Південної Кореї, Японії та США обговорили те, що трапилося, виступивши зі спільним рішучим засудженням дій Пхеньяна щодо розвитку своєї ракетно-ядерної програми. Як говориться в заяві Білого дому, подібні дії ставлять під загрозу безпеку Північної Кореї та поглиблюють її дипломатичну й економічну ізоляцію.

CNN повідомляє, що запущена ракета Хвасон-15 є найпотужнішою балістичною ракетою, коли-небудь запущених КНДР, яка може нести "надвелику важку ядерну боєголовку".

Відмінні риси Хвасон-15:

Ракета є новою оновленою версією інтерконтинентальної балістичної ракети Хвасон-14.

Ракета була запущена о 3 годині ранку за місцевим часом (9 ранку — за київським) з мобільної ракетної установки в Пхенсоні.

Хвансон-15 досягла висоти 4 475 кілометрів, вище, ніж будь-коли раніше.

Упала біля берегів Японського моря у виключній економічній зоні.

Південна Корея відреагувала на дії КНДР власними ракетними випробуваннями.

Раніше QHA писало, що балістична ракета, запущена КНДР, після приблизно 50 хвилин польоту впала у виключній економічній зоні Японії.

Генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Йосіхіде Сугу заявив, що уряд Японії у зв'язку з черговим пуском КНДР балістичної ракети має намір скликати Раду національної безпеки.

Джерело: CNN

QHA