КИЇВ (QHA) -

Україна розглядає три варіанти деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Юрій Гримчак.

Він зазначив, що найменш ймовірний сценарій — військова операція.

— Що стосується військової операції, то розглядаються три сценарії, які можуть бути на території ОРДЛО. Перший сценарій — це чисто військова операція. Незважаючи на всі зовнішні умови, віддається команда. У минулому році керівник Генерального штабу пан Муженко в одному зі своїх інтерв'ю сказав, що армія України готова протягом двох тижнів повністю звільнити територію ОРДЛО. Єдине, на що ми не можемо відповісти сьогодні у своїх планах, це те, якими силами і засобами назустріч нашій армії вдарить РФ. Тому це найменш ймовірний сценарій розвитку подій, — заявив Гримчак.

Замміністра підкреслив, що «інші два плани — хорватські». Він нагадав, що раніше Сербську Країну, яка разом зі Східною Славонією були у Хорватії, звільнили військовим шляхом (шляхом операції хорватської армії), однак тоді сербська армія не втручалася у військовий конфлікт.

— Інший варіант, який був застосований у Східній Славонії, ми сьогодні розглядаємо як основний. Це введення миротворчої місії, якій передує висновок іноземних військ (там немає інших іноземних військ, окрім російських), виведення російських найманців. Також має бути роззброєння бойовиків, створення міжнародної перехідної адміністрації для передачі цих територій під контроль України.

Нагадаємо, музикант і фронтмен групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що повернути окуповані Крим і Донбас можна тільки у тому випадку, якщо Україна стане прикладом успіху. Музикант поставив за приклад главу ФРН, канцлера Конрада Аденауера, який для того, щоб повернути окуповані території, закликав громадян зробити країну кращою у регіоні.

Джерело: Громадське Радіо

QHA