КИЇВ (QHA) -

Едем Семедляєв, адвокат фігуранта "справи 26 лютого" Алі Асанова, стверджує, що у будь-якому випадку рішення підконтрольного Кремлю Верховного суду окупованого Криму буде політичним, оскільки якби "суд" взяв до уваги всі докази, надані захистом, то Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі давно б оголосили виправдовувальний вирок.

— У цій справі буде політичне рішення, яким би воно не було: чи виправдають хлопців або дадуть реальний термін. Тому що це політична воля і політичний вирок. Якби суд врахував усі докази захисту, які ми надавали, то хлопців давно потрібно було виправдати, відпустити, ще й вибачитися. На жаль, цього не відбувається, тому поки що чекаємо вироку, — повідомив Семедляєв кореспонденту QHA.

Нагадаємо, сьогодні, 4 червня, очікувалося оголошення вироку фігурантам "справи 26 лютого", але окупанти перенесли судове засідання.

— Офіційна версія скасування засідання — тому що ще не готовий вирок. За той час, який собі позначив суддя, він не встиг підготувати вирок, тому справу перенесли ще на 9 днів. Я можу озвучити тільки офіційну версію, насправді там може бути багато варіантів: неузгодженість, наприклад. Алі та Мустафа зараз перебувають вдома, на нозі у кожного браслет, який одразу сигналізує ФСВП (Федеральна служба виконання покарань — ред.), якщо вони виходять з дому. Якщо вони їдуть до суду, за ними приїжджають працівники ФСВП. Вони знаходяться в домашніх умовах, але їхня свобода обмежена, — сказав він.

Раніше, 11 травня, підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу захисту кримськотатарських активістів на продовження їм терміну запобіжного заходу.

Мустафу Дегерменджі та Алі Асанова судять за участь в мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і опір російській окупаційній армії.

QHA