КИЇВ (QHA) -

«Шкільне перемир’я» було десятки разів порушено, щойно розпочавшись. Так, з опівночі й до 9:00 ранку 29 серпня СММ ОБСЄ нарахувала у зоні конфлікту більше 70 обстрілів.

Про це повідомляється у Twitter Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з посиланням на першого заступника глави Місії Александра Хуга, який наразі перебуває у зоні конфлікту на Донбасі.

СММ вкотре закликала сторони негайно припинити вогонь, аби не наражати на небезпеку цивільних українців.

— Перший заступник Голови СММ ОБСЄ Хуг: З 00:01 СММ зафіксувала більше 70 порушень режиму припинення вогню. Сторонам необхідно виконати свої підтверджені зобов’язання щодо припинення вогню. Вогонь має припинитися негайно в цілях захисту українців по обидва боки лінії зіткнення.

Водночас, СММ не уточнює, в яких саме районах сталися обстріли і яка саме сторона конфлікту їх веде.

Нагадаємо, Тристороння контактна група за участі представників ОРДЛО оголосила чергове безстрокове припинення вогню у зв'язку із початком навчального року, починаючи з опівночі 29 серпня 2018 року. За останні три роки це 14-те перемир’я. Попереднє, «хлібне», оголосили 1 липня поточного року так як розпочалися жнива. Однак вже у першій декаді серпня Александр Хуг констатував, що після відносного затишшя у перші тижні, воно фактично зійшло нанівець, як і всі попередні оголошені перемир’я.

Раніше СММ повідомляла, що від початку цього року в зоні російсько-українського конфлікту на Донбасі постраждало 20 дітей, з яких 4 загинуло, а 16 дістало поранення.

QHA