АМСТЕРДАМ (QHA) -

Міжнародна слідча група у справі про катастрофу "Боїнга" MH17 над Донбасом включила в розслідування нові дані Міжнародної експертно-журналістської групи Bellingcat і видання The Insider про те, що ключовим фігурантом справи є російський генерал-полковник.

Про це заявили в прес-службі Генеральної прокуратури Нідерландів.

— Об'єднана слідча група (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, дуже зацікавилася інформацією, яку група Bellingcat опублікувала в п'ятницю. У вересні 2016 року Об'єднана слідча група відкрито звернулася з проханням отримати додаткову інформацію про двох людей, відомих як "Delfin" ("Дельфін") і "Orion" ("Оріон"). Відповіді на це звернення, включаючи інформацію від Bellingcat, розглядаються серйозно і включаються в розслідування, — сказано в повідомленні.

Відзначимо, сьогодні, 8 грудня, Bellingcat і  The Insider оприлюднили дані спільного розслідування, згідно з яким "Дельфін", ключовий фігурант справи про збитий над Донбасом "Боїнгу" рейсу MH17, — це генерал-полковник російської армії Микола Ткачов, який є головним інспектором Центрального військового округу РФ.

Катастрофа малайзійського Boeing сталася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама до Куала-Лумпур. Загинули всі 298 осіб, що знаходилися на борту. У серпні 2014 року було створено Міжнародну слідчу групу, до якої увійшли представники Росії. У липні 2015 року Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН пропозицію створити міжнародний трибунал з розслідування аварії MH17.

28 вересня 2016 року Міжнародна слідча група офіційно оприлюднила результати розслідування катастрофи Boeing малайзійських авіаліній рейсу МН17, згідно з якими літак збили з ЗРК "Бук", доставленого на Донбас з території Росії.

Раніше повідомлялося, що експертно-журналістська група Bellingcat вважає нове фото «Бука», опубліковане Об'єднаною слідчою групою (JIT) у четвер, 19 жовтня, доказом того, що Boeing, що виконував рейс MH17, збив російський зенітний ракетний комплекс.

QHA