КИЇВ (QHA) -

Безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував черговий факт російської військової присутності у зоні конфлікту на Донбасі: вночі 4 вересня десять військових вантажівок таємно перетнули неконтрольований україно-російський кордон в обхід пунктів пропуску.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

За інформацією Місії, колона вантажівок виїхала з непідконтрольної уряду території України до РФ грунтовою дорогою в районі селища Манич (знаходиться на північ від недіючого пункту пропуску «Успенка» — ред.).

— Близько опівночі БПЛА СММ дальнього радіуса дії виявив колону вантажівок на дорозі без покриття поблизу кордону з Російською Федерацією, де немає пункту пропуску через кордон. 4 вересня, о 00:01, БПЛА СММ дальнього радіуса дії виявив колону з 10 вантажівок з критими брезентом вантажними відсіками (КАМАЗ) і 4 автомобіля супроводу (один перед колоною, а три припарковані позаду неї), які стояли в один ряд у напрямку півночі на дорозі без покриття на північний схід від н. п. Манич (непідконтрольний уряду, 76 км на схід від Донецька). Між припаркованими автомобілями ходило приблизно від 10 – 15 осіб. Через приблизно 30 хвилин, о 00:30, усі вантажівки почали рухатися у напрямку міжнародного кордону між Україною і Російською Федерацією дорогою без покриття, яка веде через кордон, тоді як чотири автомобілі супроводу залишилися в Україні й поїхали на північ.

Варто зазначити, що за останній місяць СММ вдруге фіксує незаконний перетин військовими вантажівками неконтрольованої ділянки україно-російського кордону в цьому районі — поблизу селища Манич. 7 серпня безпілотник Місії зафільмував ротацію двох колон, одна з яких виїжджала з України, а інша — заїжджала на окуповану зону з території Росії. СММ ОБСЄ оприлюднила відео цього інциденту, яке набрало сотні тисяч переглядів на Youtube і стало предметом обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ у Відні.

QHA