КИЇВ (QHA) -

Перший заступник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг наголосив, що мешканці підконтрольного угрупованню «ДНР» селища Пікузи на півдні Донеччини вимагали вивести озброєння і бойовиків із села. Про це він сказав у ході брифінгу в УКМЦ, коментуючи на прохання QHA заяву бойовиків, що мешканці села не вимагали виведення озброєних людей.

Водночас Александр Хуг конкретизував, що вимогу вивести з села бойовиків мешканці селища висловили не у листі до міжнародних організацій, як про це повідомляла Місія, а усно, у спілкуванні із патрулем СММ. Відповідно СММ підкоригувала інформацію у своєму звіті

— Як я вже зазначав неодноразово, якщо у наших звітах є помилка, ми про це говоримо, як у цьому випадку з листом. У листі не було цього прохання /необхідність виведення бойовиків/, однак місцеве населення в усному порядку про це говорило, — повідомив Хуг.

Як повідомляло QHA, днями у звіті СММ ОБСЄ написали, що мешканці селища Пікузи (колишнє Комінтернове), розташованого на підконтрольній бойовикам «ДНР» території, передали патрулю місії листа на адресу адміністрації Новоазовського району, Організації Об’єднаних Націй і Міжнародного комітету Червоного Хреста. В листі люди, які живуть у безпосередній близькості від лінії зіткнення, розповіли про побутові труднощі, із якими стикаються, зокрема, про нестачу газопостачання. У звіті також вказувалося, що в листі мешканці просили вивести з села озброєння і озброєних бойовиків, щоб не наражати цивільне населення на небезпеку. СММ підтвердила, що бачила бойовиків у селищі.

Водночас згодом представники бойовиків «ДНР» заявили, що мешканці селища в листі не вимагали виведення озброєних людей. При цьому сепаратисти уникли згадки, що така вимога була озвучена усно.

СММ ОБСЄ вже не вперше вимушена спростовувати заяви бойовиків. Так, вчора у Місії закинули бойовикам «ДНР» маніпулювання із положеннями Мінських угод.

ФОТО: інтернет, архівне — СММ ОБСЄ у Комінтерновому

QHA