КИЇВ (QHA) -

Спостерігачі СММ ОБСЄ повідомляють про звуки потужного бою, який, ймовірно, стався 7 лютого біля селища Березівське Попаснянського району (ОРЛО).

Відповідні дані зафіксовані у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

За інформацією патрулів, вони почули майже півтисячі вибухів та активні перестрілки з великокаліберного кулемета.

— Ведучи спостереження на південній околиці н. п. Березівське (непідконтрольний урядові, 53 км на північний захід від Луганська), команда СММ чула приблизно 490 вибухів невизначеного походження і 240 черг із великокаліберного кулемета за 4–12 км на північ і південний захід, а також 3 вибухи невизначеного походження за 3–5 км на східно-південний схід.

Слід зазначити, що на північ і північний захід від Березівського проходить лінія розмежування сил на Донбасі, тобто може йтися про перестрілку поблизу лінії АТО.

До речі, 7 лютого на Луганщині СММ в цілому констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню майже у 25 разів — близько 1740 вибухів супроти 80 за попередню добу. І Березівське стало не єдиною точкою неподалік від Золотого, де того дня гриміли вибухи та велись перестрілки.

Інша команда СММ повідомляє про ще одне загострення, яке сталося того ж дня в тому районі — поблизу селища Катеринівка, яке нещодавно взяли під контроль Збройні сили України.

— Вдень 7 лютого, перебуваючи в Золотому, команда СММ чула 35 вибухів невизначеного походження за 5–7 км на південний захід та близько 20 черг із великокаліберного кулемета за 10–12 км на південь (усе, за оцінкою, за межами ділянки розведення). Перебуваючи в н. п. Катеринівка (підконтрольний урядові, 64 км на захід від Луганська), команда СММ чула 30 вибухів невизначеного походження та близько 10 черг із великокаліберного кулемета за 5–6 км на південно-південний захід (усе, за оцінкою, за межами ділянки розведення).

Крім того, 7 лютого було неспокійно, і на захід від окупованої Кадіївки (кол. Стаханов) в тому напрямку спостерігачі почули близько 300 вибухів невизначеного походження і приблизно 100 пострілів зі стрілецької зброї та гармати БМП-2.

Як повідомляло QHA, впродовж останніх двох тижнів ЗСУ взяли під контроль два селища в "сірій зоні" на Луганщині Катеринівку і Новоолександрівку.

QHA