КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала колони вантажівок, які в'їжджали в Україну і виїжджали з неї грунтовою дорогою у непідконтрольному уряду районі Донецької області.

Про це йдеться у повідомленні СММ ОБСЄ в Україні.

За даними місії, рух вантажівок зафіксував безпілотний літальний апарат СММ дальнього радіусу дії - СММ додає ВІДЕО в'їзду "негуманітарного конвою" до України через неконтрольований кордон.

БПЛА СММ дальнього радіуса дії зафіксував колони вантажівок, які посеред ночі в’їжджали до України та виїжджали з неї ґрунтовою дорогою в районі, де немає прикордонно-пропускних споруд. 7 серпня о 22:15 БПЛА СММ дальнього радіуса дії виявив колону з 8 шестиколісних вантажівок із критими брезентом вантажними відсіками (п’ять «КамАЗ-4310», а решта — невстановленої моделі), що рухалася на схід дорогою біля н. п. Чистякове (непідконтрольний урядові, 62 км на схід від Донецька). Поблизу н.п.Манич (непідконтрольний урядові, 76 км на схід від Донецька), що приблизно за 3,5 км від кордону між Україною та Російською Федерацією, колона повернула на схід на ґрунтову дорогу, яка проходить через кордон. Після цього БПЛА зафіксував другу колону (у складі головної машини — позашляховика «УАЗ»  —  і 6 шестиколісних вантажівок «КамАЗ» із критими брезентом вантажними відсіками, а також 1 вантажівки з кунгом), яка рухалася в західному напрямку від кордону з Російською Федерацією цією ж ґрунтовою дорогою. Дві колони проїхали одна повз одну приблизно через 5 хвилин після того, як друга колона в’їхала в Україну. Приблизно о 23:25 БПЛА зафіксував, як перша колона виїхала з України цією ж ґрунтовою дорогою. Пізніше до другої колони приєдналися ще 2 вантажівки «КамАЗ», які також рухалися в напрямку від кордону з Російською Федерацією. Кожна з колон окремо зупинялася приблизно на 3 хвилини поряд із позашляховиком, який стояв у полі біля вищезазначеної ґрунтової дороги (за 1,7 км від кордону), а потім знову зупинялися поряд із 2 вантажівками, які стояли на перетині ґрунтової дороги та дороги з твердим покриттям (за 3,5 км від місця, де колони перетнули кордон). В обох місцях, де вони зупинялися, було видно, як особи, що перебували у припаркованих транспортних засобах (позашляховику в полі та 2 вантажівках на перетині доріг), спілкувалися з водіями головних машин кожної з колон. За спостереженнями Місії, колона, яка рухалася в західному напрямку до України, продовжила рух на захід і врешті-решт зупинилася на південній околиці н. п. Хрустальний (кол. Красний Луч, непідконтрольний урядові, 56 км на південний захід від Луганська) о 01:16 8 серпня.

Також місія ОБСЄ 7 серпня у 2 км на схід від населеного пункту Черемшине (непідконтрольний уряду, 59 км на південний схід від Луганська) вперше зафіксувала тимчасовий табір, на території якого стояли 6 броньованих розвідувально-дозорних машин (типу БРДМ) і 15 вантажівок військового типу (два типи «КамАЗ», чотири типи «Урал», два типи «КрАЗ», шість типів «ЗІЛ» і один невстановленої моделі; усі вантажівки були пофарбовані у відтінки зеленого).

— На одній з вантажівок були чорні номерні знаки з білими символами і префіксом «ДК» кирилицею. Транспортні засоби були припарковані близько одне до одного, а з одного з них звисала маскувальна сітка. Приблизно у 1,6 км на схід від табору розташована без охорони дорога (перекрита металевим шлагбаумом), яка прокладена через кордон з Російською Федерацією, — наголошується у звіті СММ.

Нагадаємо, вчора, 9 серпня, перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час брифінгу для журналістів у Києві повідомив, що СММ відзначила зростання кількості обстрілів, які призводять до збільшення втрат серед цивільного населення у зоні конфлікту.

За його даними, від початку 2018 року постраждало 168 осіб, серед яких 31 людина загинула, а 137 дістали поранення.

QHA