КИЇВ (QHA) -

Безпілотник СММ ОБСЄ виявив у Шахтарському районі окупованої Донеччини два скупчення танків, загальною кількістю 86 одиниць, а також гаубиці, що є порушенням ліній відведення. Про це повідомляється у Звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

За інформацією СММ, танки виявлено на двох полігонах бойовиків, однак місія не вказує, якої саме модифікації є виявлене озброєння.

— За даними повітряного спостереження станом на 28 серпня виявлено 49 танків (невстановленого типу) на полігоні за 3,7 км на східно-південний схід від Тернового і 37 танків (невстановленого типу) на території комплексу, розташованого за 3,2 км на захід від с. Мануйлівка (65 км на схід від Донецька).

Крім того, на цьому ж полігоні поблизу Тернового 28 серпня СММ ОБСЄ виявила 4 самохідні гаубиці (невстановленого типу), знаходження яких там є порушенням ліній відведення.

Водночас спостерігачі повідомляють, що приблизно за 3 км на південь від Луганська вони бачили танк (Т-72) на транспортері, що рухався на схід.

У Звіті також повідомляється про черговий факт перешкоджання СММ з боку бойовиків так званої «ДНР» вести повітрянне спостереження в районі Донецької фільтрувальної станції. Так, бойовик в Ясинуватій не просто не дозволив патрулю запустити БПЛА над ДФС, але й пригрозив у разі запуску одразу його збити.

— Член «ДНР» у Ясинуватій знову не дозволив спостерігачам запустити БПЛА над Донецькою фільтрувальною станцією... Член «ДНР» повідомив, що його командири наказали йому відкривати вогонь по будь-якому БПЛА, який він побачить, а також не дозволяти команді Місії запускати БПЛА у цьому районі. Він також додав, що якщо спостерігачі запустять БПЛА, то члени «ДНР» під його командуванням зіб’ють апарат. СММ поінформувала про це СЦКК.

За останній тиждень це вже другий випадок, коли бойовики не дозволяють СММ запускати БПЛА в районі ДФС. При цьому в СММ відзначають, що перешкоди відбуваються попри те, що СММ заздалегідь поінформувала СЦКК про намір здійснити політ.

QHA