КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ визначила, де будуть встановлені три тепловізійні камери спостереження, які були нещодавно передані місії урядом Німеччини. Про це повідомив перший заступник СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг, відповідаючи на запитання кореспондента QHA в ході брифінгу в УКМЦ.

Водночас Александр Хуг не назвав конкретних точок чи населених пунктів, де планується посилити моніторингові можливості місії, однак додав, що камери будуть встановлені після отримання гарантій безпеки від сторін.

— Місця, де вони будуть встановлені, вже визначені. Це може бути будь-яка гаряча точка вздовж лінії зіткнення. Як тільки ми отримаємо гарантії безпеки від сторін, як тільки будуть проведені підготовчі роботи, ми встановимо наші камери, поінформував Хуг.

Також він подякував німецькому уряду за цей внесок, і зауважив, що як тільки камери запрацюють  СММ висвітлить це у своїх щоденних звітах.

Нагадаємо, в березні цього року СММ ОБСЄ в Україні отримала тепловізійні камери від уряду Федеративної Республіки Німеччина. Під час передачі камер у Києві, голова СММ Ертурул Апакан подякував послу Німеччини, доктору Ернсту Райхелю, за отриманий внесок, зазначивши, що камери дозволять розширити можливості СММ ОБСЄ з моніторингу та верифікації виконання Мінських домовленостей. Тепловізійні камери дозволяють моніторити обстановку як вдень, так і вночі.

Довідково: 16 березня 2017 року у Відні Постійна Рада ОБСЄ продовжила мандат СММ ОБСЄ в Україні на попередніх умовах ще на один рік з бюджетом у розмірі 105,5 млн євро. Заплановано збільшення кількості спостерігачів, яка наразі дещо перевищує 700 осіб, і закупівлі додаткового технічного обладнання, включаючи тепловізійні камери, акустичні датчики та безпілотні літальні апарати.

На Донбасі спостерігачі СММ ОБСЄ проводять моніторинг у складі груп патрулів, а також здійснюють моніторинг з 14 різних локацій по всій зоні конфлікту, зокрема за допомогою відеокамер спостереження, безпілотних літальних апаратів та інших засобів повітряного спостереження. Спостереження за допомогою технічних засобів ведеться цілодобово.

Уздовж лінії зіткнення СММ ОБСЄ встановила 6 камер відеоспостереження, які надають можливість моніторингу з кутом огляду 360 градусів 24 години на добу, сім днів на тиждень. Камери СММ розташовані зокрема на шахті «Жовтнева» (9 км на південний захід від центру Донецька) — однак у вересні минулого року вона була знищена; у н. п. Петрівське (підконтрольний «ДНР», 41 км на південь від Донецька); у н. п. Станиця Луганська (підконтрольний українському уряду, 16 км на південний схід від Луганська); у підконтрольній уряду частині н. п. Золоте (60 км на захід від Луганська); у н. п. Широкине (20 км на схід від Маріуполя).

QHA