КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ виявила на окупованій Луганщині рухомий розвідувальний пункт «Нард», який знаходився на одному з об’єктів бойовиків на північ від міста Хрустальний (колишній Красний Луч), а також 4 російські комплекси радіоелектронної боротьби біля Чорнухіно.

Про це повідомляється в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. 

Поблизу виявлено і майже тисячу ящиків боєприпасів, в тому числі нових, зокрема, для ракетної системи залпового вогню «Град».

— Міні-БПЛА СММ виявив рухомий розвідувальний пункт (ПРП-4 «Нард») і 775 ящиків із боєприпасами (деякі з них, за оцінкою, нові), а також 118 ящиків із снарядами для РСЗВ (БМ-21).

Також у цьому ж районі СММ виявила 6 РСЗВ «Град», розміщених з порушенням Мінських домовленостей, та 18 буксируваних гаубиць (вісім 2A36 «Гіацинт-Б», 152 мм, і десять 2А65 «Мста-Б», 152 мм), що знаходились поза відведених місць зберігання.

У попередньому звіті СММ повідомила і про російські комплекси радіоелектронної боротьби, які були виявлені наприкінці липня біля селища Чорнухіне на окупованій Луганщині, а через кілька днів зникли з того місця.

— 28 липня в непідконтрольних урядові районах міні-БПЛА СММ виявив 4 різні системи радіоелектронної боротьби («Леєр-3» РБ-341В, 1Л269 «Красуха-2», РБ-109A «Биліна» і 1 комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА «Репелент-1») біля н. п. Чорнухине (64 км на південний захід від Луганська). СММ вперше зафіксувала наявність усіх чотирьох комплексів. 2 серпня під час здійснення польоту над цією ж ділянкою, БПЛА не виявив цих систем.

Варто нагадати, що «Нард» - не перше російське розвідувальне озброєння, яке «засвітилось» на окупованому Донбасі. Впродовж червня-липня п.р. СММ п’ять разів зафіксувала сучасний російський розвідувальний комплекс «Торн» на окупованій Донеччині, зокрема, тричі поблизу Дебальцевого.

Експерти Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння вважають наявність «Торну» свідченням присутності на Донбасі не лише новітнього російського озброєння, але й кадрових російських військових, які забезпечують керування складною сучасною технікою.

Довідково: ПРП-4 «Нард» (фото Wiki) — радянський та російський рухомий розвідувальний пункт, призначений для ведення розвідки нерухомих і рухомих наземних та таких, що низько летять, цілей, а також забезпечення стрільби наземної артилерії вдень і вночі в будь-яких метеорологічних умовах. Розроблений в Челябінську в 1984 р.

QHA