КИЇВ (QHA) -

Сучасний російський комплекс радіорозвідки «ТОРН» виявив у зоні конфлікту на Донбасі безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Про це повідомляється у звіті СММ.

Комплекс стояв біля житлового будинку в селищі Новогригорівка, яке знаходиться на північ від окупованого Дебальцево.

— 13 липня, у непідконтрольних уряду районах, БПЛА СММ дальнього радіуса дії виявив вантажівку військового типу (КамАЗ–4310) з антеною (за оцінкою, від комплексу радіорозвідки «ТОРН»), яка була припаркована поряд з цивільним будинком поблизу н. п. Новогригорівка (61 км на північний схід від Донецька).

Варто нагадати, що за останні півтора місяці це щонайменше третій випадок, коли СММ ОБСЄ виявляє на окупованій частині Донеччини російський комплекс «ТОРН». Так, 2 і 7 червня безпілотник СММ зафіксував 2 вантажівки військового типу («КамАЗ-4310») з антеною від комплексу радіорозвідки «Торн» неподалік від н. п. Дебальцеве. Ймовірно, йдеться про одні й ті ж вантажівки.

До речі, фахівці експертної спільноти «Інформнапалм» повідомляли, що у серпні 2015 року комплекс «ТОРН» був помічений в районі Донецького аеропорту і додавали відповідні фото. За їхніми даними, комплекс здатний отримати інформацію про супротивника на відстані 2 тисяч кілометрів.

Раніше повідомлялося, що СММ ОБСЄ неодноразово виявляла на окупованому Донбасі сучасне російське озброєння: систему глушіння Р-330 «Житель», важку вогнеметну систему «Буратіно», переносний вогнемет «Шмєль», переносний РСЗВ «Град-П», безпілотник «Орлан-10». ОБСЄ так само неодноразово зверталася до російської сторони з проханням пояснити появу на українській території російського озброєння, однак Росія ігнорує такі запити. Попри зафіксовані українською стороною і незалежними міжнародними спостерігачами численні свідчення участі російської армії і використання російського озброєння у зоні конфлікту на Донбасі, Росія продовжує заперечувати свою участь в ньому.

QHA