КИЇВ (QHA) -

Спецслужби РФ готують в Криму терористичні акти з численними жертвами, повідомив на своїй сторінці у Facebook координатор групи "Інформаційний опір", народний депутат Дмитро Тимчук.

На його думку, Кремль розглядає варіант ескалації російсько-української війни із захопленням частини південно-східної території Херсонської області та створення передумов введення більш жорсткого поліцейського режиму в Криму.

— Основними об'єктами атак можуть стати громадські місця (торгові центри, ринки, масові заходи) і об'єкти інфраструктури (пункти водопостачання і склади з пальним). Як показує ситуація на Донбасі, російські окупанти особливо досягли успіху у використанні важких озброєнь проти цивільного населення і ракет ППО проти цивільної авіації. Ці методи з масовими жертвами вже стали візитною карткою злочинної російської влади у збройній агресії проти України, — написав Тимчук.

Він вважає, що про передумови провокацій свідчили заяви у Севастополі секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева про те, що "існує висока загроза дестабілізації ситуації в Криму в результаті агресивної політики української влади і членів радикально налаштованих проукраїнських організацій".

— Відстежуючи тенденції здійснення російськими спецслужбами подібних акцій, помітно, що напередодні, через підконтрольні Кремлю ЗМІ, починається кампанія з формування громадської думки про існуючу загрозу. І, власне, створення штучного приводу для застосування російських військ для захоплення частини південно-східної території Херсонської області, — написав він.

Тимчук також зазначив, що варварське ставлення росіян до чужої землі вже поставило цю частину території України на межу екологічної катастрофи. Наслідками невпорядкованої військової діяльності стали масові витоки пального, у тому числі — до акваторії Чорного моря.

Раніше Тимчук повідомив, що на Заході сприймають Крим не як наростаючу військову загрозу, а як «захоплений пляж».

На думку Тимчука, інформація про кількість туристів і стан курортів «забиває» головну позицію — про кількість військових навчань на півострові і нарощування військового угруповання Росії в Криму, на Азовському морі, і в цілому в сфері відповідальності Південного військового округу РФ.

QHA