АНКАРА (QHA) -

Зростаючий обсяг торгівлі між Туреччиною та Україною викликає невдоволення російської сторони. Про це заявили експерти турецькій газеті «Гюнеш», передає UkrAyna.

Двосторонні відносини між Києвом і Анкарою стрімко розвиваються, і тим самим викликають занепокоєння і пильну увагу росіян. Виходячи з цього, російськими ЗМІ був підготовлений аналіз на тему турецько-українських відносин.

Згідно з даними цього аналізу, Анкара, що має на меті посилення військового оборонного сектора і збільшення обсягів експорту зброї, планує до 2023 року зайняти 6 місце в списку найбільших країн-експортерів оборонпрому.

Необхідні домовленості вже досягнуті

Фахівці оприлюднили свою точку зору з приводу цього плану і назвали Україну однією з країн, до якої зараз прикута особлива увага з боку турецької влади. З іншого боку, аналіз також містить наступну інформацію: основи співпраці між двома країнами в галузі оборони були закладені на початку 2015 року одночасно з візитом до Анкари представників українських підприємств оборонного сектора. Сторони домовилися про введення низки спільних проектів у найближчому майбутньому. Зокрема, українська сторона оголосила про можливість створення пілотної моделі військового літака для Збройних Сил Туреччини.

Історична співпраця

Минулорічний візит президента України Петра Порошенка до Анкари також привернув пильну увагу росіян. Серед обговорюваних протягом візиту тем було також і військово-технічне співробітництво. Президент Туреччини Ердоган під час зустрічі зазначив, що  Україні було відправлено військової амуніції на суму 810 000 доларів. Порошенко, у свою чергу, висунув пропозицію турецькій стороні взяти участь у процесі приватизації промисловості в Україні. Росіяни звинувачують Туреччину в зацікавленості в українській стороні тільки через спадщину оборонної промисловості Радянського Союзу, акцентуючи увагу на тому, що Анкара не хоче купувати готову зброю в Україні, але хоче заволодіти технологіями і використовувати їх на своїх підприємствах.

Як повідомляло QHA, Кабінет міністрів України затвердив міжурядову угоду з Туреччиною про військово-фінансове співробітництво, а також міжурядовий протокол про виділення Україні в 2017-2021 рр. фінансової допомоги на $ 15 млн.

ФОТО: інтернет

QHA