КИЇВ (QHA) -

Експерти не виявили слідів хімічної речовини BZ в пробах у справі про отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Про це йдеться у заяві Організації із заборони хімічної зброї.

Результати досліджень підтвердилися у чотирьох лабораторіях, в яких провели аналіз діючої речовини щоб уникнути помилкових висновків.

— Прекурсори BZ були в контрольному зразку, але не у пробах, взятих у справі про замах на Скрипаля, — наголошується у заяві.

Нагадаємо, 14 квітня російські медіа повідомили, що міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров зробив заяву про те, що Скрипаля отруїли речовиною BZ.

5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

QHA повідомляло, що через отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки російських дипломатів вислали такі країни, як Великобританія, Естонія, Латвія, Хорватія, Швеція, Румунія, Фінляндія, Нідерланди, Данія, Італія, Іспанія, Чехія, Литва, Франція, Польща, Німеччина, Канада, США, Україна, Австралія і Республіка Македонія.

29 березня Юлія Скрипаль вийшла з критичного стану. За деякими даними, отруєння Юлії Скрипаль було не таким сильним, як у батька, вона навіть приходила до тями після інциденту.

Відзначимо, за даними британської розвідки, нервово-паралітичну речовину «Новачок», якою отруїли Скрипаля та його доньку, виготовили на російській дослідницькій базі Шихани у Саратовській області.

Джерело: Ліга.Новини

QHA