КИЇВ (QHA) -

Інформація про нібито підрив групи українських військовослужбовців при спробі проникнення на тимчасово непідконтрольну Україні територію в районі Широкої Балки (Донецька область, неподалік від окупованої Горлівки) не відповідає дійсності. Про це повідомляє прес-центру штабу АТО на своїй сторінці у Facebook. 

— У зв’язку із поширенням російськими інтернет-ресурсами інформації про нібито підрив групи українських військовослужбовців при спробі проникнення на тимчасово непідконтрольну Україні територію в районі Широкої Балки, прес-центр штабу АТО заявляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності.

Як зазначається у повідомленні, подібна інформація розміщується противником з метою створення у суспільстві напруги та дискредитації Збройних Сил України.

Коментар QHA: інформацію про начебто невдалий прорив  української ДРГ та загибель українського вояка повідомив представник сєпаратистів Едуард Басурін, її розтиражували сєпаратистські та деякі російські ЗМІ, зокрема військовий телеканал «Звезда».

Цікаво, що Басурін повідомив, начебто на місці підриву групи був знайдений реактивний піхотний вогнемет «Шмель».

Водночас неодноразово повідомлялося, що «Шмель» — це зброя винятково російського виробництва, тож навряд чи вона могла опинитись у розпорядженні «українських диверсантів» (хіба що як трофей).

Також можна згадати вчорашнє повідомлення СБУ про те, що поблизу лінії АТО (місце не уточнюється) знайшли схованку зі зброєю російського виробництва, зокрема вогнеметом «Шмель»:

— На Донеччині поблизу одного з опорних пунктів Збройних Сил України, розташованого на лінії зіткнення, правоохоронці виявили реактивний піхотний вогнемет «Шмель». Зброя російського походження знаходилася у боєздатному, готовому до використання стані.

До речі, це не єдине з початку року повідомлення СБУ про вилучення російських «Шмелів» у зоні АТО.

Скажімо, в середині березня СБУ повідомляла, що вогнемет «Шмель» виявлений у схроні поблизу населеного пункту Майорськ Бахмутського району. 

На початку березня «Шмель» виявили у схроні в районі населеного пункту Зайцеве Донецької області, який був залишений бойовиками «ДНР» під час їхнього відступу після бойових зіткнень із силами АТО.

Наприкінці лютого в районі Авдіївки правоохоронці вилучили вогнемет «Шмель», який був залишений бойовиками «ДНР» після бойового зіткнення із силами АТО. 

В середині січня на Луганщині Біля села Піщане на березі річки Сіверський Донець співробітники спецслужби вилучили зі схрону два реактивних вогнемети «Шмель».

Тож можна припустити, що і останній фейк щодо «укро-ДРГ» запущений росЗМІ саме для того, аби заретушувати інформацію про масове виявлення російських «Шмелів» у зоні АТО. 

Не варто забувати, що й надалі триває розгляд справи у Міжнародному суді ООН за позовом України проти Росії за порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму. Триває і збір доказів, які свідчать зокрема про поставку російських озброєнь у зону конфлікту на Донбасі і використання її для знищення українців.

Довідка: РПО-А «Шмель» — динамореактивний вогнемет одноразового застосування радянського/російського виробництва. Призначений для ураження відкритих вогневих точок, легкоброньованої та автомобільної техніки, знищення солдатів противника на відкритому просторі та у замкнених приміщеннях. Перебуває переважно на озброєнні армій країн колишнього СРСР (Росія, Білорусь, Казахстан).

QHA