БРЮССЕЛЬ (QHA) -

 

Росія має зупинити розробку забороненої ракетної системи, в іншому випадку США знищать її до того, як вона почне функціонувати.

Про це заявила представник США у НАТО Кей Бейлі Хатчінсон.

За її словами, у США впевнені, що РФ розробляє ракетну систему наземного базування в порушення договору, укладеного ще за часів Холодної війни.

Такі системи дозволять РФ завдати ядерного удару по європейських країнах у найкоротші терміни.

Хатчінсон зазначила, що її країна виступає за вирішення цього питання на дипломатичному рівні. Але якщо РФ не припинить розробку ракетної системи середньої дальності, у США готові розглянути варіант нанесення військового удару.

— У такому разі ми розглянемо можливість знищення ракети, яка буде націлена проти наших союзників. Контрзаходи мають на увазі знищення ракет, які розробляються Росією в порушення договору. Вони попереджені.

У свою чергу, Москва заперечує обвинувачення у розробці ракет. МЗС РФ поки не коментує заяву американського чиновника.

Раніше Кремль заявляв, що готовий зберегти угоду і виконувати взяті на себе зобов'язання тільки у тому випадку, якщо США також виконуватимуть свої зобов'язання.

Йдеться про Договір між СРСР і США щодо ліквідації ракет середньої і малої дальності від 8 грудня 1987 року.

 

Раніше постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон заявила, що Росія агресивно реагує на спроби інших країн вступити до НАТО і намагається створити будь-які перешкоди на шляху приєднання.

 

Джерело: Reuters

QHA