ВАШИНГТОН (QHA) -

Міністерство торгівлі США включило до списку санкцій два російських оборонних підприємства: ДКБ «Новатор» та ФНВЦ «Титан-Барикади». Про це у вівторок, 19 грудня, повідомляється в урядовому виданні Federal Register.

Вашингтон визнав, що діяльність цих компаній суперечить інтересам національної безпеки або зовнішньої політики США. Обидва підприємства виробляють для Міністерства оборони Росії комплекси крилаті ракети наземного базування, дальність яких порушує параметри Договору про ракети середньої і малої дальності, йдеться у повідомленні.

Стосовно цих компаній також вводяться додаткові вимоги до ліцензування експорту, реекспорту та перевезень всередині країни. Тобто всі поставки американської продукції цим компаніям необхідно буде погоджувати із владою США.

Дослідне конструкторське бюро «Новатор» (ОКБ «Новатор») входить до складу концерну ППО «Алмаз-Антей». Воно розробляє комплекси ППО і ракети різного призначення (зокрема для комплексів С-300В та «Бук»), а також крилаті ракети морського і наземного базування (для комплексів «Калібр» та «Іскандер»).

Федеральний науково-виробничий центр «Титан-Барикади» поставив на озброєння автономні пускові установки та інші агрегати наземних ракетних комплексів «Іскандер», «Тополя-М» і «Ярс».

QHA повідомляло, що 27 жовтня Держдепартамент США опублікував на своєму сайті список російських компаній, що підпадають під нові санкції, які Конгрес схвалив у липні поточного року.

Джерело: Deutsche Welle

QHA