КИЇВ (QHA) -

Україна витратить близько 40 років на розмінування Донбасу. Про це на прес-конференції повідомив президент МГО «Міжнародне антитерористичне агентство» Олександр Дічек.

Сьогодні площа території, яка підлягає розмінуванню, становить 7 тис. кв. км.

— Це величезна територія, на розмінування якої піде не менше 40 років, адже, за даними ООН, рік війни відповідає 10 роками розмінування, — підкреслив Дічек.

При цьому експерт відзначає, що Україна не єдина держава, яка зіткнулася з цією проблемою, і навіть входить до списку країн з найбільш складною специфікою цієї проблеми.

— У Хорватії розмінування йде 19 років, Боснія і Герцоговина, також, як і Азербайджан, проводить його вже 17 рік поспіль, — зазначає Дічек.

Приблизна вартість гуманітарного розмінування, за оцінками ООН, становить $ 500–600 млн, які країна має знаходити сама або звертатися до іноземних донорів. При цьому практика показує, що держави, які доручили проведення цієї процедури недержавним організаціям, отримують фінансування у більшому обсязі, тим більше, що через корупцію в Україні іноземні інвестори, швидше за все, не захочуть мати справу з держструктурами.

Раніше QHA повідомляло, що для розмінування Донбасу США виділять Україні 6 млн. доларів.

QHA