КИЇВ (QHA) -

Суд постановив частково задовольнити позовні вимоги Магомета Ілієва і зобов'язав Державну міграційну службу повторно розглянути клопотання чеченця про надання йому статусу біженця в Україні. Найближчі декілька місяців Ілієв зможе законно перебувати в Україні в статусі здобувача притулку. Таке рішення сьогодні, 24 квітня, оголосив Київський апеляційний адміністративний суд у справі здобувача притулку з Російської Федерації Магомеда Ілієва за його позовом до ДМС України.

На суді був присутній глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він подякував громадськість за участь в позитивному результаті справи і зазначив, що Ілієву тепер не загрожує екстрадиція.

— У цій ситуації це нормальне рішення і воно свідчить про те, що суд дійсно прийняв до уваги те, що в Росії у Ілієва була б загроза для життя. Це все обговорювалося під час судового засідання. Сподіваюся, що завдяки адвокатам рішення ДМС буде вже остаточним і Магомет Ілієв матиме можливість спокійно жити в Україні, поки в Росії не зміниться політична ситуація, — підкреслив Чубаров.

Олександр Лапін, адвокат Магомета Ілієва, задоволений, на його думку, законним і справедливим рішенням суду апеляційної інстанції.

— Наші позовні вимоги не задоволені у повній мірі, це стосується вимоги до ДМС визнати Магомета біженцем. Ми будемо й надалі продовжувати боротьбу в ДМС, але сподіваємося, що рішення суду будуть ретельно розглянуто ДМС і прийнято нею до уваги, — зазначив Лапін.

Магомет подякував своїм захисникам і представникам громадськості за підтримку.

— Наразі я збираюся працювати, щоб заробити собі на життя. Волонтерством я постійно займаюся і буду займатися. Хотів би забрати до себе сім'ю, якщо все буде нормально, — розповів Ілієв кореспонденту QHA.

Нагадаємо, Магомет Ілієв разом зі своїм побратимом Русланом Мейрієвим залишили РФ декілька років тому (2012 – 2013 рр.). Деякий час вони ховалися від російських властей в інших країнах. В Україну вони потрапили незадовго до окупації Криму, і стали волонтерами громадської організації «Міжнародний миротворчий батальйон ім. Іси Мунаєва». Російська влада у 2014 – 2015 рр. порушила проти них кримінальні справи за «участь у терористичних організаціях».

У 2017 році їм обом було відмовлено у наданні захисту в Україні. Обидва оскаржили рішення ДМС України в суді і Окружний адміністративний суд міста Києва оголосив рішення на користь Мейрієва, але проти Ілієва, хоча обставини справи були однакові.

Раніше QHA повідомляло, що Рефат Чубаров виступив на захист Магомета Ілієва і підкреслив, що між ним та Ілієвим "немає різниці, з точки зору Російської Федерації ми обидва терористи".

Нагадаємо, що курсант ФСБ Сергій Удовиченко попросив притулку в Україні, оскільки не згоден з діями російської влади.

QHA