КИЇВ (QHA) -

Найбільші світові авіакомпанії тимчасово перестали літати через повітряний простір Сирії через те, що США розглядають можливість дій у відповідь на хіматаку в Думі.

Air France, Lufthansa та EasyJet змінили свої маршрути польоту, а кувейтська авіакомпанія Kuwait Airways скасувала польоти у Бейрут.

Представник Eurocontrol, яка здійснює основні диспетчерські функції в країнах ЄС, зазначив, що від 10 квітня пропозицію авіакомпаніям враховувати можливі авіаудари по Сирії мали рекомендаційний характер.

Він нагадав, що подібна ситуація була декілька років тому, коли Росія за допомогою ракет з акваторії Каспійського моря атакувала позиції терористів ІДІЛ на території Сирії.

Раніше Федеральне управління цивільної авіації США попередило пілотів, що з 12 квітня — 12 травня територія між британською авіабазою на Кіпрі і столицею країни Нікосією буде небезпечною через активність британських військових у регіоні.

QHA повідомляло, що військово-повітряні сили Великобританії, які розташовані на базі на півдні Кіпру, привели у бойову готовність для можливого нанесення удару по Сирії у відповідь на хімічну атаку в Думі. На злітно-посадкові смуги вивели вісім винищувачів і шість літаків підтримки.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинули у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. у результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

Джерело: The New York Times

QHA