ТРІПОЛІ -

Корабель Comandante Borsini ВМС Італії, спрямований до Лівії для надання підтримки берегової охорони цієї країни і боротьби з торгівлею людьми, причалив до узбережжя морської бази в Тріполі. Про це лівійському інформагентству LANA повідомив прес-секретар ВМС Уряду національного примирення Бешикташ Касим.

— На борту Comandante Borsini знаходяться фахівці в різних областях, які будуть перебувати у Лівії протягом п'яти днів, — зазначив Касим.

За його словами, патрульне судно прибуло до Лівії в рамках співпраці між двома країнами.

Глава Президентської ради Уряду національного примирення Фаєз Саррадж назвав помилковими повідомлення про те, що дав дозвіл на заходження в територіальні води Лівії кораблів ВМС Італії.

Саррадж зазначив, що питання, за якими досягли згоди Італія і Лівія, стосуються надання підтримки берегової охорони, оснащення обладнанням для підвищення ефективності операцій з порятунку мігрантів у морі, боротьби з торгівлею людьми і підтримки прикордонних підрозділів.

Нагадаємо, з моменту повалення і вбивства під час збройного конфлікту в 2011 році лідера країни Муаммара Каддафі Лівія переживає період кризи. У результаті розбіжностей у державі виникло кілька центрів сили. Крім того, на територію Лівії проникли загони терористичних організацій ІДІЛ і Аль-Каїди, а зростання тероризму призвело до збільшення потоку біженців з країни. Через відсутність у Лівії єдиної влади, яка могла б контролювати нелегальну міграцію, територія країни стала головним транзитним шляхом для біженців і переселенців з Африки, які прямують до Європи.

ФОТО, джерело: АА

QHA