КИЇВ (QHA) -

Бойовики терористичних угруповань продовжують формувати так званий «мобілізаційний резерв» і масово перевіряють дані серед чоловічого населення окупованих територій Донецької і Луганської областей у віці від 18 до 55 років. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук у своєму Facebook.

— На тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей російське окупаційне командування продовжує проводити заходи, спрямовані на формування т. зв. «мобілізаційного резерву». «Військові комісаріати» окупантів здійснюють масову перевірку настановних даних серед чоловічого населення у віці від 18 до 55 років. Населенню доводиться інформація про "кримінальну відповідальність за ухилення від військової служби", — написав він.

Тимчук додав, що у населених пунктах Торез, Єнакієве, Горлівка та інших посилюється соціальна напруженість через низьку зарплату працівників бюджетної сфери. Середня зарплата становить 5–7 тисяч рублів.

— У зв'язку із цим місцеві жителі неодноразово зверталися до профспілкових організацій і окупаційної влади з вимогами підвищення заробітної плати, але отримували й отримують відповідь, що цю ситуацію не можуть вирішити через брак коштів «через стан війни».

Унаслідок цього більша частина населення окупованих територій вступає до лав терористичної «ДНР» і «ЛНР», додав Тимчук.

За його словами, соціальну допомогу і предмети першої необхідності в ОРДЛО отримують тільки інваліди й матері-одиначки.

QHA повідомляло, що Кремль популяризує ідею повернення Донбасу до складу України. Дмитро Тимчук зазначив, що у рамках такої кампанії колишній співробітник «МГБ ДНР» Лотов і колишній працівник «ГРУ МО ДНР» Комов проводять заходи щодо дискредитації ватажка «ДНР» Олександра Захарченка.

Раніше Тимчук повідомляв, що Московський патріархат планує зірвати надання Україні автокефалії і залучає для цього представників іноземних посольств в Україні.

QHA