ВАШИНГТОН -

Зустріч президентів США і Туреччини Дональда Трампа і Реджепа Таїпа Ердогана пройде 16 травня, повідомляє AA з посиланням на прес-службу Білого дому.

У заяві за підписом представника Білого дому Шона Спайсера йдеться, що лідери двох країн обговорять тему зміцнення двосторонніх відносин, а також співробітництва в сфері боротьби з будь-якими проявами тероризму.

Раніше Реджеп Ердоган у бесіді з журналістами повідомив, що його візит до США намічений на 16-17 травня і пройде відразу після візиту до Китаю.

Президент США Дональд Трамп минулого понеділка затвердив план з озброєння курдських формувань у Сирії, які ведуть боротьбу з бойовиками Ісламської держави (ІД), незважаючи на заперечення Туреччини.

У Пентагоні повідомили, що США мають намір надати курдам у Сирії обмежену партію зброї, необхідну для звільнення міста Ракки.

Кістяк сирійських демократичних сил складають курди. Вони ведуть військову операцію та оточують столицю бойовиків ІД у Сирії — Ракку.

Поставка зброї курдам Пентагоном викликала гостре невдоволення Туреччини, яка вважає, що дані курдські формування тісно пов'язані із забороненою у Туреччині Робітничою партією Курдистану (РКК). Ця організація визнана терористичною як Анкарою, так і Вашингтоном.

Джерело: АА

QHA