КИЇВ (QHA) -

Керченський міст, зведений окупаційною владою Росії, є серйозною загрозою безпеці України. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов.

Він зазначив, що завдяки мосту Росія може проводити наступальні операції на півдні України.

— Завдяки мосту тепер можна оперативно перекидати значні сили Сухопутних військ Росії в Крим з подальшим проведенням наступальних операцій на півдні України.

За словами Олександра Турчинова, за роки окупації Росія максимально мілітаризувала півострів.

— Там створено потужний 22-й армійський корпус, нарощуються сили Чорноморського флоту Російської Федерації. Ракетні комплекси, розміщені в Криму, можуть завдавати ударів по наших позиціях у глибокому тилу. Зенітні комплекси С-400 можуть вразити будь-яку повітряну ціль у центральній частині України. Усе це представляє для нас серйозну загрозу.

Секретар РНБО підкреслив, що РФ для проведення операцій в Азовському морі може використовувати десантні кораблі, а також кораблі класу «Буян-М», у якого на озброєнні є крилаті ракети.

Турчинов додав, що нарощування десантних можливостей Збройних сил Росії в Азовському морі дозволить РФ перекинути на українські узбережжя сили і засоби армій Південного військового округу.

Нагадаємо, постійний представник президента України в АРК Борис Бабін заявив, що основною метою російських інфраструктурних проектів, у тому числі Керченського мосту, є подальша мілітаризація Криму. За словами Бабіна, міст створить передумови для більш активного використання півострова як плацдарму російської агресії проти України, інших країн Європи і регіону Середземного і Чорного морів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA