КИЇВ (QHA) -

На думку секретаря РНБО України Олександра Турчинова, антитерористичну операцію в Україні треба завершити і приступити до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією.

Про це він заявив у інтерв'ю інформагентству «Інтерфакс Україна».

— Військові дії тривають на Сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. У той же час слід зазначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань... Прийшов час перейти до нового формату захисту країни.

За словами Турчинова, прийшов час визначити новий формат, що дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, які застосовує Росія.

— Прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької та Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їхнього звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо треба надати президенту право використовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ.

Секретар РНБО зазначив, що необхідно створити постійний Оперативний штаб у зоні протистояння з широкими повноваженнями для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

— Це дуже серйозне питання, що вимагає обговорення у професійному експертному середовищі. Уточнений законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей» буде представлений президенту, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради.

Як повідомляло QHA, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що на сьогодні обговорюються «цікаві рішення» щодо участі США у врегулюванні ситуації на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA