КИЇВ (QHA) -

Пропозиції РФ щодо референдуму на окупованій території — це провокація і нісенітниця. З такою заявою виступив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Він зазначив, що на Донбасі не можна проводити референум, поки окуповані території повністю не звільнять і вони не повернуться до конституційного поля України.

— Пропозиції РФ щодо референдуму на окупованій території — це провокація і нісенітниця. Проводити референдум на окупованих територіях Криму і Донбасу, — це все одно, що читати лекцію колорадським жукам про необхідність збереження врожаю, — сказав він.

Секретар РНБО зазначив, що концентрація військ на сході й на півдні України свідчить про те, що Росія не знімає з порядку денного військову форму тиску на Україну, і Київ має готуватися до захисту від будь-яких військових провокацій.

— РФ також спробує вплинути на результати президентських і парламентських виборів, але не можна виключати і військової агресії у разі, коли вони побачать, що інші форми не дають результату, — попередив Турчинов.

Як писало QHA, Олександр Турчинов під час зустрічі з послом Великобританії в Україні Джудіт Гоф повідомив, що в Азовському морі очікуються провокації з боку Росії. За його словами, про це свідчить посилення десантних можливостей РФ у цьому регіоні.

QHA