КИЇВ (QHA) -

Секретар РНБО України Олександр Турчинов спростував звинувачення іноземних ЗМІ в тому, що Україна могла продати КНДР двигуни для ракет. Зазначимо, що подібна стаття вийшла у виданні The New York Times, де автор матеріалу припустив, що КНДР на «чорному ринку» закупила ракети виробництва українського заводу «Південмаш».

За словами Турчинова, Україна не продавала КНДР ні ракетні двигуни, ні будь-які інші ракетні технології. Секретар РНБО наголосив, що Україна завжди дотримується своїх міжнародних зобов'язань. Також український посадовець назвав дані публікації в іноземних ЗМІ неправдивою інформацією, яка не має під собою жодних підстав і не підкріплена фактами. Турчинов припустив, що подібну дезінформацію могли запустити спецслужби РФ, які намагаються прикрити власні злочини.

Крім цього, глава РНБО зазначив, що Україна вважає режим у КНДР «тоталітарним і небезпечним», а також підтримує всі введені проти нього санкції. Турчинов нагадав, що раніше повідомлялося про безпосередню участь РФ у північнокорейських ядерних і ракетних програмах.

Народний депутат від фракції «БПП» Ірина Фриз зазначила, що Російська Федерація могла постачати Північній Кореї деталі та комплектуючі для ракет, які придбала нібито для своїх потреб до 2014 року в українських підприємств.

Також інформацію про постачання прокоментувала і лідер української партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Вона зазначила, що якщо ця інформація знайде підтвердження, то проти України можуть бути введені санкції.

Нагадаємо, раніше газета The New York Times з посиланням на засекречені оцінки розвідувальних служб США і дослідження експерта аналітичного центру International Institute for Strategic Studies Майкла Еллемана повідомила, що Північна Корея могла через чорний ринок отримати ракетні двигуни, вироблені на українському підприємстві «Південмаш».

QHA